Utakmica između Prve gimnazije i Obale počela je u 9:45.
Nakon samo nekoliko sekundi Obala dolazi u vodstvo rezultatom 4:0. Košarkašice Prve gimnazije brzo dolaze do poena, te u daljem nastavku čine utakmicu napetijom. Kraj prve četvrtine obilježen je rezultatom 4:6 u korist Gimnazije Obala.

U drugoj četvrtini dolazi do prvog izjednačenja, te rezultat iznosi 6:6. Fantasticna Nađa Isović prolazi samostalno i završava akciju osvajanjem dva poena. Prva gimnazija dolazi do očekivanog preokreta u trećoj četvrtini koja je završila rezultatom 16:10 u korist Prve gimnazije.
Posljedna četvrtina bila je neizvjesna, ali požrtvovanošću košarkašica Prve gimnazije pod vodstvom profesora Nermina Sarajčića i uz ogromnu podršku publike, Prva gimnazija odlazi u finale ovogodišnje Gimnazijade zahvaljujući rezultatu 18:14. Pobjednicama iskrene čestitke i sretno u finalu.
NOVINAR: Lamija Duraković, IIIe
UREDNICI: Amina Duraković, IVc