U kabinetu bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti od 12 do 13 sati održana je prezentacija povodom sto godina od objavljivanja zbirke pjesama Muse Ćazima Ćatića. Prezentaciju su pripremili učenici IIIa razreda sa profesoricom Elmom Dulić.

Čitali su poeziju i govorili o pjesnikovom životu i o njegovom književnom radu. Gosti su bili učenici Osnoven škole „Musa Ćazim Ćatić”.
Nakon toga (od 13 do 14 sati) uslijedila je proba Dramske sekcije, a drama nosi naziv „Dozvoljeni forum”. Učenici su uvježbavali dijelove teksta i dikciju. Voditeljica sekcije, profesorica Elma Dulić, korigovala je govor učenika i davala im korisne sugestije i savjete.
Od 14:15 do 15 sati učenici IIId razreda pripremali su materijal potreban za ogledni čas profesora Damira Šabotića. Tema oglednog časa je Književnost između dva svjetska rata. Učenici su prikupljali materijal sa interneta (slike ekspresionista, nadrealista i manifeste – nadrealiznma i futurizma).
Ove aktivnosti su privukle pažnju brojnih posjetilaca kao i učenika naše škole.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.