Danas se u kinosali škole sa početkom u 12 h održao sastanak Vijeća učenika na kojem se realizirala radionica “Prevencija nasilja nad djecom – psihološka podrška za mlade”.
Radionicu je realizirala psihologinja Jasmina Buljić iz Fondacije lokalne demokratije a povod naše saradnje je bilo obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad djecom koje se u svijetu obilježava 19. novembra.
Sastanku su pored predstavnika Vijeća učenika prisustvovali i pojedini predsjednici odjeljenjskih zajednica i zainteresirani učenici III razreda koji pohađaju nastavu iz nastavnog predmeta Psihologija.

Zahvaljujemo se Jasmini Buljić na realizaciji radionice i učenicima koji su uzeli aktivno učešće na istoj te svojim pitanjima, iskustvima, konstatacijama pomogli boljem razumijevanju teme!