Nastavljaju se aktivnosti u sklopu projekta “Schools Beyond Regions and Borders”.
U petak, 27.5. održano je predavanje o temi Jednakost spolova. Predavanju su prisustvovali učenici i profesori škola iz Italije, Španije, Njemačke i Bosne i Hercegovine. Predavač je bila profesorica Lisa Marchi iz Merana, Italija. Učenici su nakon predavanja učestvovali u zanimljivoj diskusiji, postavljali su pitanja i izrazili svoje stavove o navedenoj temi. Pored profesorica Amele Beća i Maje Omerhodžić, predavanje je iz prostorija Prve gimnazije pratio i glavni koordinator ovog velikog međunarodnog projekta profesor Giuseppe Zorzi koji će u narednom periodu učenicima naše škole održati i nekoliko časova italijanskog jezika.