Sve što je lijepo, kratko traje. Došao je nažalost i taj dan. Dan kada odlazimo iz Piacenze i nakratko se rastajemo od naših novih prijatelja, iz Italije.

Rano jutros, naš autobus nas je čekao ispred njihove gimnazije Melchiorre Gioia, zajedno sa našim domaćinima koji su došli da nas isprate. Rastanak sa njima je bio jako emotivan, za vrlo kratko vrijeme svi smo se jako zbližili i bili smo tužni što je našem druženju došao kraj. Uz zagrljaje, poljupce i poneku suzu, Italijani su nam poželjeli sretan povratak u Sarajevo. Svi željno iščekujemo septembar, kada ćemo mi biti njihovi domaćini, te ih ugostiti u našem glavnom gradu. Našoj avanturi u Piacenzi je došao kraj, međutim naša prijateljstva sa domaćinima su postala mnogo jača, te smo obećali jedni drugima da ćemo ostati u kontaktu.

Novinar: Naida Eljazović, IIId

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.