24.10. sudionici razmjene sa partnerskom školom iz Friedrischhafena posjetili su neka od glavnih obilježja našeg grada u pratnji profesorice njemačkog jezika, Aide Beće.

Početkom maja, naši učenici su učestvovali u razmjeni sa partnerskom školom iz Friedrichshafena, i sada su se oni našli u ulozi domaćina, te su zajedno sa profesoricom njemačkog jezika Aidom Bećom naše goste upoznali sa glavnim gradom naše zemlje. Najprije su posjetili Sabornu crkvu Roždestva Presvete Bogorodice u Sarajevu, gdje su se upoznali sa tradicijom i običajima te religije, nakon čega su prošetali pijacom Markale i došli do Katedrale srca Isusova. Obilazeći ovaj vjerski objekat počeli su vlastitu spoznaju Sarajeva. Ta spoznaje je upotpunjena posjetom Gazi Husrev-begovoj džamiji, nakon čega su naši gosti obišli Morića-han i Baščaršijsku džamiju. Obilaskom ova četiri vjerska objekta, naši gosti dobili su uvid u ritam grada na Miljacki. Za kraj, obavljen je prijem u Vijećnici i našim gostima objašnjen i pokazan razvoj i napredak ovog objekta. Nadamo se da su današnjim obilaskom naši gosti bolje upoznali naš glavni grad i zašto se naziva evropski Jerusalem.

NOVINAR: Enes Pašić, IIIb

FOTOREPORTER: Enes Pašić, IIIb

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.