Grupa učenika iz dva jezička odjeljenja naše skole, u pratnji profesorica italijanskog jezika, Amele Beća i profesorice engleskog jezika, Jesenke Jessice Jusko, 26.03. krenuli su na učeničku razmjenu, u Italiju, tačnije grad Piacenzu.

Iz Sarajeva smo krenuli radosno, uz pjesmu, te smo tako proveli i ostatak našeg višesatnog putovanja. U Piacenzu smo stigli prijepodne, te smo posjetili gimnaziju Melchiore Gioia, upoznali se sa našim domaćinima. Uveli su nas u svoje učionice, te su prikazana dva kraća filma, na kojima su oni nama predstavili svoju školu, ali i mi njima našu, Prvu gimnaziju. Nakon toga, ručali smo u kantini njihove škole, te smo se zaputili u obilazak prelijepog grada. Posjetili smo trg Piazza dei Cavalli i katedralu koja je izgrađena u 13. vijeku, Il Duomo di Piacenza. Nakon uzbudljivog obilaska katedrale, smjestili smo se u domove naših domaćina i odmaramo se od našeg putovanja.

Novinar: Naida Eljazovic, IIId

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.