U prvoj utakmici muške odbojke ovogodišnje Gimnazijade, snage su odmjerili učenici Prve bošnjačke gimnazije i Treće gimnazije u muškoj odbojci.

Utakmica je počela u 13:30 sati. Prvi set započet je ubjedljivom prednošću Prve bošnjačke gimnazije i dok je napetost među igračima suprotnog tima rasla uspjeli su preokrenuti igru u svoju korist i pobijediti u prvom setu s rezultatom 25:22. U drugom setu pod utiscima takmičarskog duha, obje ekipe pokazale su želju za pobjedom te je rezultat bio izjednačen većinu vremena. Međutim, sreća je pratila Treću gimnaziju i u drugom setu, pa završavaju pobjedom i rezultatom 25:23. Krajnji rezultat u setovima je 2:0.
Učenik pobjedničke ekipe, Anur, rekao je da su se naporno spremali za utakmice još od početka škole i da nisu očekivali ništa drugo već pobjedu. U narednim utamicama Gimnazijade, Anur i njegovi saigrači vide se samo na prvom mjestu.

NOVINAR: Selma Pirić, IVf
FOTOREPORTERr: Sara Biogradlić, Ia

FOTOGRAF: Jana Tadić, IVd

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd

DTP: Mona Agović, IIIa