Povodom dana škole i 138. godišnjice postojanja Prve gimnazije, održana je svečana priredba u kinosali škole.

Ugledna sarajevska dama, stara samo po godinama, ali puna skrivene mladosti i elana, na taj način pokazala je svoje kvalitete, prisjetila se starih vremena, ali i poklonila pogled u budućnost.
Nemoguće je bilo sve uspjehe, uspomene generacija i ponose ove škole smjestiti u ograničeno vrijeme i prostor jer za to je potrebno mnogo više. Ipak, prikazano je ono najbitnije i to kroz savršen moazik muzike, plesa, poezije i mudrih misli. Nakon obraćanja direktorice Jasmine Melkić, koja je s ponosom i vidnim emocijama govorila o školi i uspjesima Prve gimnazije na kantonalnim i federalnim takmičenjima iz njemačkog, engleskog jezika i vjeronauke, te pozdravila sve prisutne, hor Prve gimnazije otvorio je priredbu sa „Odom radosti” i na najbolji mogući način uveo nas u obilježavanje 138. godišnjice škole.
Da je škola mjesto učenja, posvjedočila su učenice odjeljenja trećih razreda koje su čitale recitacije na bosanskom, engleskom, francuskom i italijanskom jeziku: Haruna Bandić, Iman Kunovac, Sara-Farah Materna, Samra Sukić i Selma Harba.
U duhu muzike izvedene su i naredne tačke: plesni performans po nazivom „Matematički ples sa funkcijama”: Vanja i Sara Đokić, Magdalena Milišić, Nejra Ćapin, Belma Hamzić, Ajla Rječica, Iman Hašimbegović, Vildana Halilović i Adna Sarić, te recital o Sarajevu koji su interpretirali učenici: Aner Opijač, Lejla Medinić, Zerina Tihić, Sajra Smajić, Nađa Mujković, Ema Fazlić, Aleksandra Savčić, Iman Muratović, Merima Kadić, Amina Magoda i Faris Čaušević.
Na samom kraju, hor Prve gimnazije je ovogodišnju rođendansku svečanost završio pjesmom „Sarajevo, ljubavi moja”!