Utakmica izmedju Treće i Druge gimnazije počela je u 9:45h. Loptu je preuzela Druga gimnazija te u prvim minutama osvaja i prvi poen. U trećem minutu nakon četvrtog poena za Drugu gimnaziju sviran je time out. Kraj prve četvrtine završava rezultatom 6:0 u korist Druge gimnazije.

U drugoj četvrtini Treća gimnazija nastoji pružiti otpor te osvaja 6 bodova, ali i Druga gimnazija se ne da poljuljati te Iman Peljto donosi još par poena svojoj ekipi. Druga četvrtina završava rezultatom 12:6.
U trećoj četvrtini nema mnogo promjene u igri. Igrači oba tima su podjednako aktivirani te treća četvrtina završava bez velike razlike u odnosu na drugu, rezultatom 19:8.
U finalnoj četvrtini Druga gimnazija pojačava intenzitet svoje igre te osvaja dodatnih 6 bodova, dok Treća osvaja dodatna 3 poena.
Pobjedu odnosi Druga gimnazija i plasira se u polufinale ovogodišnje Gimnazijade. Čestitamo pobjednicima!
NOVINAR: Amina Dizdarević, IVc
FOTOREPORTERI: Aida Prolić, IVb