U 10:25 započela je utakmica između Prve gimnazije i Prve bošnjačke gimnazije. Već u prvim sekundama lopta završava u košu Bošnjačke, te pogotkom Amre Asotić Prva gimnazija vodi 1:0.

Nizaju se obostrani napadi te čine utakmicu napetom. Prva četvrtina završava rezultatom 11:0 u korist Prve gimnazije. U drugoj četvrtini Prva gimnazija uvodi gotovo potpunu izmjenu u timu s kojom nastavlja vodstvo sa rezultatom 17:4. Uprkos naporima suparničkog tima u kojem najčešće vidimo Eminu Šopović u napadu, ne preuzimaju vodstvo ni u trećoj četvrtini. U četvrtoj četvrtini, Bošnjačka daje do sada najbolje rezultate, te uz napore uspijeva poboljšati svoj rezultat. Ipak Prva gimnazija odnosi ubjedljivu pobjedu sa rezultatom 35:13.