Utakmica između Katoličkog školskog centra i Druge gimnazije počela je u 9 sati. Već u prvoj minuti pogotkom Ines Babić KŠC vodi 3:0. Djevojke KŠC-a su bolje počele utakmicu, te je prva četvrtina završila rezultatom 9:4 u korist Katoličkog školskog centra. U redovima Druge gimnazije dominirala je Dženana Terzić.

Spahić i Babić dominiraju u redovima Katoličkog školskog centra ali uprkos naporu učenica Druge gimnazije KŠC nastavlja ubjedljivo da vodi. U drugom poluvremeu slijedi fantastična akcija košarkasica KŠC-a, koja rezultira sa dva poena. Košarkašice Druge gimnazije uzaludno se pokušavaju vratiti, međutim KŠC vodi sa 20 poena razlike nakon treće četvrtine. Treća četvrtina završava rezltatom 30:10 u korist KŠC-a, a utakmica njihovom pobjedom i rezultatom 35:17. Čestitamo pobjednicama.
NOVINAR: Lamija Duraković, IIIe

UREDNICI: Amina Duraković, IVc