Prva utakmica muške košarke drugog dana Gimnazijade odigrala se između Treće gimnazije i Prve bošnjačke gimnazije.

Momci iz Treće gimnazije pokazali su spremnost za igru od samog početka i završili su prvu četvrtinu ne dozvoljavajući protivniku da postigne ijedan koš rezultatom 11:0. Košarkaši Prve bošnjačke gimnazije nisu bili spremni da se predaju i u drugoj četvrtini postigli su 6 bodova te je četvrtina završila rezultatom 25:6. U trećoj četvrtini, uprkos izvanrednoj igri Dina Kulaglića iz Prve bošnjačke gimnazije koji je za svoju ekipu postigao brojne poene, Treća gimnazija ostaje u prednosti rezultatom 37:15. Posljednja četvrtina obilježena je velikom borbenošću momaka iz obje škole i utakmica je završena konačnim rezultatom 48:22.
Čestitamo pobjednicima, a ekipi Prve bošnjačke gimnazije želimo svu sreću naredne godine!

NOVINAR: Bukvić Melika, IIIc
FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIIb

FOTOGRAF: Selimović Berina, IVd

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd

DTP: Mona Agović, IIIa