Posljednjeg dana održavanja sportskog takmičenja “Gimnazijada” snage su odmjerile dvije muške košarkaške ekipe u finalu, Gimnazija Obala i Treća gimnazija.

U prvim sekundama utakmice, ekipa Gimnazije Obala postiže poen, a odmah nakon toga i ekipa Treće gimnazije. Utakmica je od samog početka napeta. U prvoj četvrtini utakmice, Gimnazija Obala i dalje nastavlja sa davanjem koševa. Uspješan slobodan udarac izvodi ekipa Gimnazije Obala. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 7:6 u korist Gimnazije Obala.
U drugoj četvrtini igra je sve više napeta i prvu trojku u utakmici postiže ekipa Treće gimnazije. Na kraju druge četvrtine rezultat je bio 13:15 u korist Treće gimnazije. U trećoj četvrtini Gimnazija Obala ne posustaje i ostvaruje poene. Rezultat se izjednačava i ekipe su sve više borbene i žele ostvariti sto bolji uspjeh. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 19:19. U toku četvrte četvrtine, obje ekipe uspješno nastavljaju sa napadima. Rezultat se opet izjednjačava u posljednjoj minuti. Posljednjih 30 sekundi je bilo zaista napeto, zbog neizvjesnosti završnice. Na kraju četvrte četvrtine rezultat je bio 21:21. U produžetku koji se odigrao par minuta nakon završetka utakmice Gimnazija Obala kreće sa napadima, ali Treća gimnazija postavlja dobru odbranu. Poen ostvaruje ekipa Gimnazije Obala. Nakon male pauze, igra se nastavlja. Treća gimnazija ne posustaje sa napadima. Igrač Gimnazije Obala Deni Radak izvodi dva slobodna udarca i ostvaruje poene.

Rezultat nakon produžetka je bio 30:21 u korist Gimnazije Obala. Čestitamo ekipi Gimnazije Obala na pobjedi.

NOVINAR : Gurda Ena, IVa
FOTOREPORTER : Osmanbašić Lejla, IVa