Drugog dana Gimnazijade snage su odmjerili košarkaši Pete gimnazije i Katoličkog školskog centra.

Meč je počeo u odličnom raspoloženju, momci oba tima su bili vrlo borbeni. Igrači iz Pete gimnazije su na domaćem terenu odmah ostvarili prednost i završili prvu četvrtinu rezultatom 15:5. Bez obzira na rezultat momci iz Katoličkog školskog centra se nisu predavali. Pokušali su ostvariti što više koševa protiv jačeg suparnika i druga četvrtina je završena rezultatom 25:11. U trećoj četvrtini dominirala je Peta gimnazija koja je imala fantastičnu podršku navijača sa tribina, te je četvrtina završena rezultatom 38:21 u korist Pete gimnazije. Odlična igra Barukčije Amara iz Pete gimnazije je odvela ovu školu u borbu za zlatnu medalju konačnim rezultatom 40:31.

Pobjednicima čestitamo i želimo svu sreću posljednjeg dana Gimnazijade!

NOVINAR: Bukvić Melika, IIIc

FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIIb

FOTOGRAF: Selimović Berina, IVd

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd

DTP: Mona Agović, IIIa
Hamza Čengić, IIIe
Amina Duraković, IIIc
Elma Hadžimuratović, IIIa

LEKTORISANJE: Aktiv profesora bosanskog jezika i književnosti

VODITELJ REDAKCIJE: Merima Kurtović Čengić, prof.