Profesorica Prve gimnazije, Jesenka Jessica Jusko, rado je odgovorila na postavljena pitanja.

1. Kako komentarišete to što je Gimnazijada prvi put otvorena u Skenderiji i što se utakmice održavaju ovdje?

Mislim da je to izuzetno pozitivno i prvi put da konkretno imamo da se sportska dešavanja odigravaju na terenu uz fair-play, korektnu borbu. Nadam se da će sve biti onako kako bi trebalo da bude u sportskom smislu.

1. Da li se zadovoljni kako su se naše ekipe pripremale za Gimnazijadu?

Prezadovoljna sam. Mi kao profesori smo maksimalno izlazili u susret našim učenicima u svrhu da postignu što bolji rezultat i da opravdaju naše povjerenje koje smo im ukazali da svoje slobodno vrijeme i vrijeme predviđeno za časove iskoriste na najbolji mogući način.

1. Kakav plasman očekujete na ovoj Gimnazijadi od naše škole?

Ne očekujem sad puno zlatnih medalja, ali bitno je samo da se druže i da se povežu. Sport je ta nit koja veže djecu iz različitih sarajevskih gimnazija.

1. Da li mislite da je ova manifestacija jako bitna za isključivo za gimnazije ili i za grad Sarajevo?

Daleko od toga da je Gimnazijada bitna samo za gimnazije. Mislim bi se Gimnazijada trebala održavati u apsolutno svakom kantonu, čak i u Distriktu Brčko i u Republici Srpskoj, dakle na kompletnom području Bosne i Hercegovine.

NOVINAR: Naida Eljazović, IIId
FOTOREPORTER: Amela Ibišević, IIb