Nakon otvaranja Gimnazijade 2016., razgovarali smo sa profesoricom sporta Druge gimnazije, Dženinom Nukić.

1. Šta Vi mislite o organizaciji ovogodišnje Gimnazijade?
    „Generalno mi je veoma drago što se ovakva okupljanja dešavaju jer ovo je jedinstvena prilika da učenici pokažu svoje sportske vještine, ali i da promovišu nas profesore koji s njima radimo.”
  2. Kakav komentar imate na činjenicu da kantonalni ministri obrazovanja, kulture i sporta nisu prisustvovali današnjem otvorenju Gimnazijade?
    „Pa, poziv je upućen svim školama, posebno gimnazijama. Konkretno naš direktor je opravdano izostao danas, ali tu su naša djeca, naš ponos i mislim da je to najbitnije.
    Moje mišljenje je također da bi direktori svih škola, a naročito ministri trebali prisustvovati dešavanjima poput ovog, mislim da to duguju učesnicima Gimnazijade zbog funkcije koju obavljaju.”

NOVINAR: Lamija Čota, IVc
FOTOREPORTER: Amela Ibišević, IIb