Prvog dana Gimnazijade, imali smo priliku razgovarati i sa direktoricom naše škole, Lejlom Tuzlak, koja je rado odgovorila na naša pitanja.

1. Kakva je bila podrška nadležnih vlasti, da li je neko potpomogao finansiranje ovogodišnje Gimnazijade?

Projekat realizacije Gimnazijada 2017, podržala je Općina Stari Grad, koja je ujedno i jedina državna institucija koja je podržala ovaj projekat. Pored toga, imali smo i nekoliko sponzora, a to su : UniCredit banka, firma Telinvest i Sarajevo Osiguranje.

1. Zbog čega su ove godine učenici otvorili Gimnazijadu, za razliku od prošlih godina?

Mi kao kolektiv smatramo da je Gimnazijada projekat putem kojeg se promoviše mladost, razvoj prijateljstava kao i promovisanje zdravih životnih stilova, te također smatramo da na mladima svijet ostaje. Veoma je dobro započeti sa tradicijom, da naše maturantice koji su ujedno bile i jedne od najboljih učenica ove škole, svečano otvore našu Gimnazijadu.

1. Vjerujete li da će Gimnazijada opstati uprkos finansijskim poteškoćama?

Mi duboko vjerujemo da će Gimnazijada opstati uprkos svim finansijskim poteškoćama. Imamo u planu ove godine nešto ranije početi tražiti sponzore i nadam se da ćemo istrajati u tome, a i zbog toga što je sljedeća Gimnazijada jubilarna dvadeseta. Nadamo se da ćemo je moći realizirati u nekom sportskom centru.

1. Koliko je Gimnazijada medijski popraćena?

Gimnazijada je dovoljno medijski popraćena. Obaviješteni su svi mediji, radiostanice i televizijske kuće. Članci o Gimnazijadi će izaći u Dnevnom avazu, na web stranici Oslobođenja, te sam dala izjavu i za BHRT. Jučer je objavljen članak i na dnevnom portalu Klix.ba.

NOVINAR: Naida Eljazović, IVd
FOTOREPORTER : Enes Pašić, IIIb

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd

DTP: Mona Agović, IIIa