Među različitim sadržajima povodom Dana otvorenih vrata, u kabinetu matematike, svoje mjesto je našla i prezentacija o ovisnosti odabira smjera pri upisu na fakultet.

Maturanti naše gimnazije, Memišević Nedim i Jamaković Nihad, su predstavili ovaj problem našim učenicima, osnovcima, profesorima i drugim gostima, koji su svojim dolaskom uveličali ovaj program. Da su izborna područja pogrešno koncipirana, te da je najbolja opcija ponuda više izbornih predmeta, smatra i naša profesorica Elma Kahvić-Begić.

Posebno ćemo istaknuti posjetu osnovaca iz OŠ „ Šejh Muhammed-efendija Hadžijamaković“, koji dolaze već drugu godinu zaredom. Za njih je ova prezentacija bila izuzetno korisna, te ih je podstakla na razmišljanje kako bi što bolje odlučili gdje nastaviti svoje školovanje.

Novinari: Berina Smajović, IVg

Elna Biber, IVg

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.