Bosna Bank International Sarajevo (BBI), u saradnji s odabranim gimnazijama, u narednom periodu pokreće takmičenje mladih pod nazivom „BBI LIGA ŠAMPIONA U PREGOVARANJU“.
BBI je za realizaciju ovog projekta odabrala četiri sarajevske gimnazije. Tim povodom u srijedu, 14. oktobra u prostorijama Druge gimnazije održan je sastanak kojem su prisustvovali predstavnici BBI-a, na čelu s generalnim direktorom gosp. Amerom Bukvićem, direktorica Prve gimnazije, gđa Lejla Tuzlak, direktorica Treće gimnazije, gđa Senada Salihović, direktorica Prve bošnjačke gimnazije, gđa Aida Hota-Muminović i direktor Druge gimnazije, gosp. Seid Alibegović.
Predstavnici BBI banke su istakli da, kao institucija koja u temeljima svoje korporativne kulture ima izgrađenu i brigu za društvo u kojem posluju, pokreću projekat za takmičenje mladih srednjoškolaca s ciljem promovisanja otvorenog dijaloga i komunikacije i razvijanja individualnih pregovaračkih vještina budućih poslovnih lidera.

Učenici koji budu učestvovali u projektu imat će priliku da nauče nove vještine i da zauzmu važnu ulogu u razvoju zajednice. Samo takmičenje će biti organizirano tako da simulira poslovne situacije u kojima se učenici stavljaju u različite uloge u jednom poslovnom odnosu te pregovaraju detalje kako bi postigli određeni cilj.
Učenici prikupljaju poene na osnovu uspješnosti u pregovorima te najbolji dobijaju atraktivne nagrade i priznanja.
Također, najuspješniji među njima imat će priliku da učestvuju u posebnom BBI mentoring programu.
Pored takmičenja mladih u pregovaranju, BBI planira i organizaciju tematskih debata između timova odabranih srednjih škola.
Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane učenike III i IV razreda da se prijave za učešće u ovom interesantnom projektu.