Nakon tri dana takmičenja u dvorani Centra Skenderija, 27. oktobra 2023. godine svečano je zatvoreno sportsko takmičenje Gimnazijada 2023. Direktorica Prve gimnazije Velida Tinjak se kratko obratila i zahvalila učesnicima i njihovim profesorima na učestvovanju i bodrenju timova, direktoru Kulturno-sportskog i sajamskog centra Skenderija Damiru Petriniću, profesorima sporta i organizatorima Gimnazijade Nermini Perviz, Nerminu Sarajčiću, Elviri Subašić i Merjem Kazazović, školama učesnicama kao i sponzorima za ovogodišnju Gimnazijadu: 

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, Općina Centar Sarajevo, Općina Stari Grad Sarajevo, Općina Ilidža,  Bosnalijek d.d. Sarajevo, AsHolding, JP BH Pošta, Unicredit i Ziraat bankama, NoriN-u i pumpi Selex. Ulijedilo je svečano proglašenje pobjednika i uručivanje diploma i trofeja ekipama.

Kao što ju je dva dana prije otvorio načelnik Općine Centar Srđan Mandić, danas ju je svečano zatvorio profesor Prve gimnazije Nermin Sarajčić. 

Selma Musić, učenica IV razreda