Danas je, 23. novembra 2022. godine, nakon tri dana takmičenja u dvorani Centra Skenderija svečano zatvoreno trodnevno sportsko takmičenje Gimnazijada 2022. Direktorica Prve gimnazije Velida Tinjak se prvo zahvalila bivšim profesorima bez kojih ne bi postojalo ovo takmičenje Faruku Bešliću, Jasminki Mutevelić i Emi Hadžić, potom učenicima na učestvovanju i bodrenju timova, direktoru Kulturno-sportskog i sajamskog centra Skenderija Damiru Petriniću, profesorima sporta i organizorima Gimnazijade Nermini Perviz, Nerminu Sarajčiću, Avdi Odžaku i Suadi Hairlić – Kazazović, kao i donatorima za ovogodišnju Gimnazijadu: Klasu d.d, Ministarstvu za odgoj i obrazovanje, Ministarstvu privrede, Općini Stari Grad, Općini Centar, Bosnalijeku d.d, Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu, Unis Komercu d.d, BH Telecomu i BH Pošti. Kao što je tri dana prije Gimnazijadu otvorio nekadašnji profesor Prve gimnazije Faruk Bešlić, danas je Gimnazijadu 2022 svečano zatvorila bivša profesorica Ema Hadžić. Slijedilo je svečano proglašenje pobjednika i uručivanje diploma i trofeja ekipama.