U četvrtak, 31. 3. 2022. godine s početkom u 19 h u prostorijama Prve gimnazije održan je treći po redu festival italijanske pjesme “Sanremo mladih BiH”. Na festivalu su učestvovali učenici srednjih škola iz Mostara, Banja Luke, Kaknja, Foče, Trebinja i Sarajeva. Učenici su se predstavili sa pjesmama s poznatog festivala Sanremo koje su pjevane na tom festivalu od 1958. do 2021. godine. Događaju su prisustvovali ambasador Republike Italije u BiH gdin. Marco di Ruzza, ministrica za odgoj i obrazovanje KS gđa. Naida Hota- Muminović, načelnik Općine Stari Grad Sarajevo gdin. Ibrahim Hadžibajrić i brojni drugi gosti i prijatelji škole.

Organizator ovog događaja je prof. Italijanskog jezika Amela Beća i JU Prva gimnazija Sarajevo, a pokrovitelj je ambasada Republike Italije u BiH.

Pobjednica ovog takmičenja je učenica Srednje muzičke škole Sarajevo, Elmedina Laličić.

Čestitamo svim učesnicima i zahvaljujemo im se na predivnoj atmosferi u kojoj smo svi uživali.

Zahvaljujemo se i #embassyofitalyinbosniaandherzegovina