U proljeće svake školske godine u kinosali naše škole održava se priredba kojoj se učenici istinski raduju: predstavljanje odjeljenja i učenika prvog razreda pod nazivom Pokaži šta znaš. Svako odjeljenje u toku 20 minuta predstavlja na pozornici svoje individualne talente i sposobnosti funkcioniranja unutar grupe. Žiri, kojeg imenuje Nastavničko vijeće škole,
tokom predstavljanja odjeljenja vrijedno bilježi svoja zapažanja i na kraju, na osnovu jasnih kriterija, proglašava najbolje odjeljenje, odnosno pobjednika koji kao nagradu dobija jedan slobodan dan. Najčešće bude iskorišten za izlet sa razrednikom i druženje u prirodi. Suvišno je reći da se sva odjeljenja vrijedno i korektno bore za dan u prirodi i titulu najboljeg. 

Ova priredba je postala tradicija koja pored zabave omogućava učenicima da se međusobno bolje upoznaju, razvijaju svoju kreativnost i uče se preuzimanju individualne odgovornosti unutar timskog rada.