U Narodnom pozorištu Sarajevo, na svečanoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo, održanoj 8. maja 2019. godine, dodijeljena su javna priznanja Plaketa Kantona za pojedince, ustanove i kolektive. Plaketa se dodjeljuje kao priznanje za doprinos razvoju Kantona Sarajevo u oblasti privrede, nauke, društvenih djelatnosti i umjetnosti, a u povodu obilježavanja Dana Kantona Sarajevo.
Ovo priznanje dodijeljeno je i našoj školi, Prvoj gimnaziji Sarajevo. Priznanje je primila direktorica škole Lejla Tuzlak koja se tom prilikom obratila prisutnima i zahvalila predlagaču i Skupštini Kantona Sarajevo na ovom velikom priznanju i prepoznavanju višedecenijskog predanog rada na području odgoja, obrazovanja, kulture i nauke općenito.