Novi Polet – časopis učenika Prve gimnazije Sarajevo

Novi Polet je časopis učenika Prve gimnazije koji već godinama prati dešavanja vezana za školu. Usmjeren je na učenike pa zato u njemu dominiraju teme vezane za njihove uspjehe i učešća u različitim takmičenjima, sportskim, literarnim i umjetničkim manifestacijama.
Pokrenut je davne 1961. godine pod nazivom
Polet i otada – uz manje prekide – motivira učenike, njegove urednike i saradnike, na kreativno stvaranje, saradnju, istraživanje, komunikaciju i na taj način produbljuje njihova saznanja a svijet škole vezuje sa svijetom izvan nje. Posljednjih nekoliko izdanja časopisa dostupno je u digitalnom obliku na stranici škole.
Novi Polet je svojevrsni ljetopis u kojem su sačuvani važni trenuci mnogih bivših učenika i učenica, njihovi prvi stihovi, crteži, nadahnuti članci, fotografije s takmičenja, putovanja, izleta, susreta – cijela jedna zbirka nezaborava koja iz godine u godinu biva sve bogatija.