Kampanju ,,Nije bitan DNK, bitna je ljubav” pokrenuo je Dječiji parlament Općine Novi Grad Sarajevo, uz veliku podršku NVO ,,Naša djeca Sarajevo” i UNICEF-a Bosne i Hercegovine. Naše učenice Sajra Kustura, predstavnica Dječijeg parlamenta, i Lejla Fehrić, članica parlamenta, zajedno s ostalim parlamentarcima kampanju sprovode u cilju podizanja svijesti o važnosti odrastanja djece unutar porodičnog okruženja, promovisanja vaninstitucionalne brige o djeci, te s ciljem da se vlastima predlože moguća rješenja po pitanju lakše administrativne politike, kada je u pitanju usvajanje i hraniteljstvo djece bez roditeljskog staranja.

Svako dijete treba porodicu. Svako dijete treba ljubav. Svaka podrška je nova nada da će neko dijete bez roditeljskog staranja biti sretnije. S toga, podržimo ovu kampanju dijeleći logo #nijebitandnkbitnajeljubav i #svakodijetetrebaporodicu. Njihov rad možete pratiti na fb stranici @Udruženje Naša djeca Sarajevo, Instagram stranici @bitna_je_ljubav, kao i emisijama u kojima gostuju i govore više o kampanji.