U periodu od 19. do 21. septembra 2023. godine, u našoj školi se realizirao projekat “Medijska akademija za učenice”.

Središnji fokus akademije je bio razvijanje medijske pismenosti među učenicama i promicanje rodne ravnopravnosti.

Učenice Prve gimnazije, Treće gimnazije i Gimnazije Brčko koje pohađaju DSD program su imale priliku naučiti kako aktivno koristiti medije u svoju korist. Kakav utjecaj mediji imaju na učenice i njihovo okruženje? Kako učenice mogu reflektirati i filtrirati informacije, prepoznati lažne informacije i (rodno utemeljeno) cyber nasilje, te kako sebe i svoje prijatelje zaštititi?

Kao multiplikatorice, učenice su nakon akademije prenijele stečeno znanje u svoje školsko okruženje.

Akademiju je organiziralo Njemačko društvo za međunarodnu suradnju (GIZ) u suradnji s Ministarstvom prosvjete i kulture SR Njemačke  i Središnjim uredom za škole u inostranstvu.