Titulu najuzbudljivije današnje utakmice ponio je meč između Druge gimnazije i Gimnazije Obala. Druga gimnazija je ušla ozbiljnije u utakmicu te bila bolji protivnik cijelu prvu četvrtinu. Pogotke Druge gimnazije poveli su upečatljivi Hamza Begoć i Mirza Selimović. Obala je parirala i u njihovim redovima dominirao je Deni Radak. Poen za poenom, prva četvrtina završava rezultatom 14:9.

U nastavku utakmice obje ekipe su podjednako dominirale. Kraj prvog poluvremena je završen rezultatom 22:19, nakon što je Begić dao 3 poena. Na krilima Denija Radaka, Obala preokreće rezultat u svoju korist, te prelaze u vodstvo sa 5 poena razlike, ali momci Druge gimnazije bili su uporniji i odnijeli pobjedu rezultatom 42:39. Čestitke pobjednicima i mnogo sreće u daljem takmičenju.
NOVINAR: Lamija Duraković, IIIe

UREDNICI: Amina Duraković, IVc