Danas u dvorani ‘’Mirza Delibašić’’ Skenderija je održano odbojkaško takmičenje u kojem su se natjecale i hrabro borile djevojke iz deset gimnazija u Sarajevu. Prvi dan gimnazijade u dvorani Skenderija sa svojom prvom utakmicom su otvorile škole Druga gimnazija Sarajevo i Richmond park school. Utakmica se odigrala u ‘’fair-playu’’ gdje se završila rezultatom 2:0 za Drugu gimnaziju!

Drugu utakmicu su odigrale djevojke iz Pete gimnazije i Prve bošnjačke gimnazije gdje smo ih prije utakmice pitali nekoliko pitanja: Kako im se čini današnja atmosfera na terenu? Kakva su njihova očekivanja povodom današnje utakmice? Kakve su bile pripreme za njihov tim? Kapiten iz Pete gimnazije nam je dala pozitivan komentar na današnju atmosferu zajedno sa dobrom organizacijom. Odlučno su izašle na teren i prošle u drugi krug natjecanja sa rezultatom 2:0!

Kao spektakl dana, treću utakmicu su odigrale djevojke iz Četvrte gimnazije Ilidža i djevojke iz Prve gimnazije! Pitale smo djevojke iz obje ekipe o njihovim očekivanjima za ovakvu utakmicu, gdje smo dobile dosta pozitivnih izvještaja. Djevojke su se borile nepokolebljivo na terenu sa svojim jakim ekipama i bez oklijevanja, ali pobjedu je ipak odnijela Prva gimnazija sa rezultatom 2:0!

Četvrtu utakmicu danas, odigrale su djevojke iz Gimnazije Dobrinja i Gimnazija Obala koja je ujedno bila vrlo napeta jer su konkurencije bile vrlo jake. Pobjednički izvještaj nam je dala kapiten gimnazije Dobrinje Darija Rašljanin koja je rekla da je vrlo ponosna na svoju ekipu i na naporan trud koje su uložile u igru koju su pobijedile rezultatom 2:0 i prošle u drugi krug natjecanja!

Na kraju prvog dana gimnazije dočekala nas je i posljednja odbojkaška utakmica Treće gimnazije i Katoličkog školskog centra gdje je pobjedu odnijela Treća gimnazija rezultatom 2:0! Djevojke su zadovoljne današnjom atmosferom i pobjednice se spremaju za drugi krug igre! Neka najbolja ekipa pobijedi!

-Iman Mušinbegović i Naida Ćatić