Finalni krug futsala

Finalni krug futsala na Gimnazijadi jutros su otvorile Gimnazija Obala i Peta gimnazija. Obje ekipe su u utakmicu ušle pune entuzijazma i energije. Ekipa Pete Gimnazije imala je odlične napadače, ali golman Obale odbranio je svaki napad. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu Gimnazija Obala se fokusirala na napad, što je natjeralo ekipu Pete gimnazije da se povuče u odbranu. Atmosfera je bila napeta, ali pred sami kraj Adem Karamehić zabija go. Ova utakmica završila je 1:0 u korist Gimnazije Obala.

-Emina Sejfić I-b

GIMNAZIJADA 2023. TREĆI DAN – FUTSAL

Peta gimnazija – Treća gimnazija

Drugu igru futsala na trećem i ujedno posljednjem danu ovogodišnje Gimnazijade igrale su ekipe Pete i Treće gimnazije Sarajevo. Momci obje ekipe počeli su utakmicu vrlo energično, no ekipa Pete gimnazije brzo je uzela vodstvo. Iako je ekipa Treće gimnazije sve vrijeme pokušavala da preokrene situaciju u svoju korist, rezultat se ubrzo kristalizirao. Nakon petog gola u korist momaka Pete gimnazije, bilo je očito da će momcima Treće gimnazije biti vrlo teško sustići ovaj rezultat. Iako su igrali samo 20 minuta, momci Pete gimnazije uspjeli su pobijediti ovu utakmicu sa nevjerovatnim rezultatom 8:1! „Ovu drugu utakmicu smo dali svoj maksimum da što više pobijedimo…“, izjavio je igrač ekipe Pete gimnazije Sarajevo, Dani Pašukan. Kada smo tražili komentar na postignuti rezultat, rekao je: „Puno je, za mali futbal je puno za 20 minuta.“ Čestitamo ekipi Pete gimnazije Sarajevo na pobjedi!

Gimnazija Obala – Treća gimnazija

Posljednju utakmicu futsala na ovogodišnjoj Gimnazijadi igrale su ekipe Gimnazije Obale i Treće gimnazije Sarajevo. Prvi gol postigao je Adnan Ljuca (8) u korist gimnazije Obale, ali je ekipa Treće gimnazije ubrzo izjednačila rezultat. Iako su igrali dvije utakmice uzastopno i pretrpjeli težak poraz od strane ekipe Pete gimnazije, momci Treće nisu se predavali. Utakmica je bila iznenađujuće napeta, te smo čak vidjeli i jedan žuti karton za igrača Treće gimnazije. Obje ekipe igrale su brilijantno, a činilo se da se ekipa Treće gimnazije vratila u ritam i prvo poluvrijeme završilo je sa izjednačenim rezultatom 1:1. Tenzije su se povećavale a navijači su bili sve glasniji. Presuđujući gol dao je igrač ekipe Gimnazije Obale, Vedad Kupović (10) u korist svoje škole. Ekipa Gimnazije odnijela je pobjedu sa rezultatom 2:1. „Znalo se da ćemo pobijediti i to je to“, ponosno je izjavio kapiten ekipe Gimnazije Obala, Ismar Bešić. Čestitamo ekipi Gimnazije Obale na pobjedi!