Zadnji dan gimnazijade, u dvorani ‘’Mirza Delibašić’’ Skenderija je održano odbojkaško takmičenje u kojem su se natjecale i hrabro borile djevojke. Prvu utakmicu danas igrale su ekipe Prve i Druge gimnazije. Utakmica se odigrala u ‘’fair-playu’’ gdje se završila pobjedom za Drugu gimnaziju! Drugu utakmicu su odigrale djevojke iz Treće gimnazije i Prve gimnazije. Odbojkašice iz Treće gimnazije odlučno su izašle na teren i prošle u zadnji takmičenja uz tri odigrana seta. Kao spektakl dana, u finalu su igrale djevojke iz Treće gimnazije i djevojke iz Druge gimnazije! Pitale smo djevojke iz obje ekipe o njihovim očekivanjima za ovakvu utakmicu, gdje smo dobile dosta pozitivnih izvještaja. Djevojke su se borile nepokolebljivo na terenu sa svojim jakim ekipama i bez oklijevanja, ali pobjedu je ipak odnijela Druga gimnazija sa rezultatom 25:18! Na zatvaranju Gimnazijade pobjednici su se popeli na podijum i uzeli svoje medalje.

Nadamo se da su se svi učesnici dobro proveli i da ćemo ih opet sve vidjeti iduće godine.

-Iman Mušinbegović i Naida Ćatić