Nakon dvije godine sportska manifestacija “Gimnazijada” nastavlja svoju tradiciju. JU Prva gimnazija je ponosni sljedbenik organizacije ovog takmičenja od 2003 godine.  „Gimnazijada 2022“ će se održati od 21. – 23. Novembra 2022. godine  u sportskoj dvorani “Skenderija”.  Učešće na “Gimnazijadi 2022”  će uzeti jedanaest sarajevskih gimnazija sa 477 prijavljenih sportista i oko 30 profesora (trenera). Po prvi put, će učestvovati i dvije privatne gimnazije Sarajevska škola za nauku i tehnologiju i Richmond park. Pored sportista u organizaciji ovog takmičenja će učestvovati u realizaciji samogn projekta cijelo Nastavničko vijeće Prve gimnazije i oko 80 učenika naše škole.

Gimnazijalci će se takmičiti u odbojci, košarci i stonom tenisu.  Program takmičenja možete vidjeti ovdje.