Dvoranski nogomet

Drugi dan gimnazijade u dvorani „Mirza Delibašić“ Skenderija, odigran je drugi krug takmičenja u dvoranskom nogometu. Ekipa Četvrte gimnazije danas je igrala prvu utakmicu protiv snažne ekipe iz Gimnazije Obala. Iako je to bila prva utakmica danas, na tribinama su ih podržali brojni učenici. U  prvom poluvremenu rezultat je bio 1:0, a na kraju Gimnazija Obala odnijela je pobjedu rezultatom 3:0. Kapiten Gimnazije Obala rekao nam je nakon utakmice da su se pripremali, ali da su znali da će biti teška utakmica. Nadaju se još boljem rezultatu sutra, uz manje grešaka.

U drugoj utakmici između Druge i Pete gimnazije. Tokom ove žustre utakmice, obje ekipe su se izborile kako bi od sebe dali najbolje, ali naposljetku slavili su momci Pete gimnazije sa rezultatom 2:1! Njihov kapiten ambiciozno vjeruje da su oni jedan od konkurenata za samu pobjedu na Gimnazijadi. Kažu kako su se pripremali dvije sedmice za ovo takmičenje, da su imali dosta prijateljskih utakmica i da su u prednosti s obzirom na to da cijela ekipa trenira fudbal. Vidjet ćemo da li će se na kraju proslaviti pobjedničkim peharom.

Zadnju utakmicu drugog dana Gimnazijade odigrale su Treća gimnazija i Ricmond Parka School. Utakmica je bila puna neočekivih preokreta. Ekipa Ricmond Park School trudila se nadigrati svoje protivnike, no bezuspješno. U drugom poluvremenu postigli su autogol, što im nije pomoglo, te je samopouzdanje nakon toga opalo. Na njihovu nesreću Treća gimnazija Sarajevo pobijedila je fantastičnim rezultatom 4:1! Vidjelo se da je ekipa Treće gimnazije došla pobijediti, a to nam je i potvrdio i njihov kapiten. Njihove pripreme trajale su kraće, no to im očigledno nije predstavljalo problem. Naglasili su da je ključan dio njihove ekipe složnost, bez koje ne bi do ovdje dogurali.

Utisci svih ekipa s ovogodišnje Gimnazijade zaista su pozitivni, jer svi rekli da im se dopada takmičarski duh i jedno veliko okupljanje kao vid takmičenja i daljeg upoznavanja. Sutra očekujemo interesantno finale i želimo ekipama poželjeti sreću. Neka najbolji pobijedi!

Neka najbolji pobijedi!

Učenice – novinari Naida Ćatić i Iman Mušinbegović