U četvrtak, 1.juna 2023. godine u kino sali Prve gimnazije održana je svečana podjela Njemačkih jezičkih diploma (Deutsches Sprachdiplom DSD II) koje izdaje Ministarstvo kulture Njemačke.
Zahvaljujući četverogodišnjim pripremama i zajedničkom trudu i zalaganju kako učenika tako i profesorica njemačkog jezika, 18 učenika PRVE DSD – generacije naše škole je pristupilo i položilo ovaj međunarodni ispit, koji ima vrijednost trajnog certifikata i potvrdilo izvrsno poznavanje njemačkog jezika na nivou B2/C1 potrebnog za studij u zemljama njemačkog govornog područja.
Uz čestitke učenicima na ovom velikom uspjehu i željama da im ovaj vrijedni certifikat otvori nove mogućnosti u njihovom budućem profesionalnom razvoju, želimo im također da budu dostojni ambasadori svoje zemlje i razvijaju interkulturalnu saradnju i povezanost ove dvije zemlje.