Dan škole obilježen je 6. aprila 2019. kada je upriličen i Dan otvorenih vrata Prve gimnazije za učenike, roditelje, saradnike i prijatelje Prve gimnazije. Tog dana posjetitelji su imali priliku da obiđu učionice i kabinete, prisustvuju radionicama, vježbama i nastupima naših učenika, upoznaju se sa načinom i sadržajem rada na redovnoj nastavi, vide rezultate rada naših učenika i profesora na sekcijama i vannastavnim aktivnostima. Pored navedenog, održana je i tematska likovna izložba učeničkih radova, nastup školskog benda u Gimnazijskoj ulici, druženje sa bivšim učenicima i profesorima, susret generacija sadašnjeg IVe i generacije IVe koja je završila školovanje školske 1961/1962. godine. Sve aktivnosti su putem „live streaming“ prenosa bile i na web-stranici škole.

Video Dan otvorenih vrata možete pogledati ovdje