Međunarodni program razmjene učenika Prva gimnazija Sarajevo – Friedrichshafen

Međunarodni program razmjene učenika Prva gimnazija Sarajevo – Friedrichshafen, održan je u periodu od 21.10.2022. do 28.10.2022.. Nakon tri godine pauze, u okviru razmjene učenika sa njemačkim gradom Friedrichshafen, u posjetu Prvoj gimnazija I gradu stigla grupa od 25 učenika/ca i 3 profesorice.

Tokom boravka učenici I njihovi profesori su su posjetili našu školu, brojne kulturno-historijske znamenitosti Sarajeva, obišli  Mostar I Vrelo Bune, Memorijalni centar Potočari u Srebrenici i druge značajne lokalitete, a sve u okviru bogatog programa kojeg su pripremili profesorii I učenici Prve gimnazije.

Na ovaj način ponovo je vraćen kontinuitet razmjene učenika između tri prijateljske gimnazije koji se uspješno realizira već više od 25 godina.